در حال اتصال به سایت...
برای عضویت در کانال تلگرام دانلود موزیک کلیک نمایید : @downloadmusic_ir

صفحه رسمی کوروش یغمایی دانلود آهنگ جدید

ورود استودیو

منوی سایت

کوروش یغمایی

کوروش یغمایی

پروفایل کوروش یغمایی

کوروش یغمایی خواننده

71 ساله

, 16,678 پخش


بیوگرافی کوروش یغمایی

کوروش يغمايي (زاده12  آذر 1325) نوازنده، خواننده و آهنگساز و تنظيم کننده ايراني بوده و نوازنده چيره‌دست گيتار الکتريک و بنيانگذار موسيقي راک در ايران است. وي همچنين در رشته  جامعه‌شناسي تحصيل کرده‌است. کوروش يغمايي در سال 1325 زاده شد. او موسيقي را در سن ده سالگي با نواختن سنتوري که از پدرش هديه گرفته بود، آغاز کرد. مادرش مي‌گويد او با اين که از نزديک سنتور نديده بود آن را از جعبه بيرون آورد و شروع به نواختن آهنگي کرد. کوروش يغمايي طي پنج سال در نوازندگي سنتور و موسيقي سنتي ايران به مراحل درخشاني رسيد.
در پانزده سالگي گيتار را که همواره ساز مورد علاقه اش بود انتخاب کرد و پس از مدتي چند گروه موسيقي راک پايه‌گذاري کرد که رهبري ارکستر و نوازندگي گيتار ليدشان را هم خود به عهده گرفت. آن سال‌ها بعضي گروه‌هاي حرفه‌اي اروپايي براي اجراي موسيقي به ايران مي‌آمدند. آن‌ها در پي آشنايي با موسيقي کوروش يغمايي و توانايي‌اش در نواختن گيتار از او براي ضبط صفحه و نوازندگي در سطح جهاني دعوت کردند.
به عقيده  کارشناسان جهاني موسيقي کوروش يغمايي بنيان‌گذار موسيقي راک در ايران است. کوروش يغمايي موسيقي راک را همگام با پيشروان اين موسيقي در جهان، گروههاي رولينگ استونز و بيتلز، به ايران معرفي کرد و پدر راک ايران لقب گرفت. او در مدت تحصيل، مدير و سرپرست موسيقي راک در دانشگاه ملي (شهيد بهشتي) بود

موزیک های کوروش یغمایی


آلبوم های کوروش یغمایی